Pracują ciężko, a i tak są biedni. Kryzys klasy średniej | ARTE.tv DokumentyStrach o przyszłość mimo posiadania pracy? W Europie to rzeczywistość milionów ludzi. Około ⅓ osób pracujących żyje w …

source

50 thoughts on “Pracują ciężko, a i tak są biedni. Kryzys klasy średniej | ARTE.tv Dokumenty

 1. Pracują ciężko, a i tak są biedni? Oni ciężko pracują? Ciężko, to pracowali lekarze i inni wykształceni ludzie, którzy w podstawówce i liceum ryli wieczorami i w weekendy, żeby się dostać na dobre studia, a potem po nocach się uczyli do egzaminów. To się nazywa ciężka praca, a nie sprzątanie kibli, który każdy półgłówek może robić. Skąd wzięlibyśmy lekarzy, wykładowców, prawników, itp., gdyby każdy debil bez porządnych studiów mógł godnie zarabiać? Po co w takim razie mielibyśmy zarywać noce i studiować?

 2. Ta kobieta ma 55 lat a wyglada na 90. Moja sasiadka ma 80 i wyglada lepiej. Co oni tam robia w tej Francji ? Ja mam 59 ale takiej szyji pomarszczonej i twarzy nie mam. To straszne. Nie moglam uwierzyc w to, ze ona ma 55 lat. Zawsze myslalam, ze Francja… to elegancja …kremy, odzywki … najlepsze na swiecie. Ona juz 15 lat temu powinna miec emeryture, a nie jeszcze sprzatac. Fatalna rzeczywistosc i rzady idiotow.

 3. Tylu biednych Niemców, a szparagów u nich nie ma kto zbierać. To jak to jest dear Arte? No i ta wzmianka o pracownikach z "Ost Europa". No tak my z ost ojropy jesteśmy tylko po to aby wam Niemcom służyć, nie?

 4. Własnie to jest problem tych czasow że człowiek chodząc do pracy nie może odłożyć na nic pieniedzy, kupic auta czy domu. W latach 90 tak do 2006 spokojnie chodząc do pracy oczywiście za granicami polski, można było spokojnie odłożyć na nowe auto czy szporować i kupic mieszkanie, teraz jak ktos jest bogaty to staje sie jeszcze bardziej bogatszy a biedny czy klasa srednia nie ma szans wyjsc ze swojej strefy finansowej i iść wyżej. Mnie tylko zastanawia np kto bedzie kupować w przyszłości auta jak klasy srednie nie bedzie stac nawet na leasing to jak bogacze sie nachlapia pieniedzy z struktury motoryzacyjnej, co wtedy wymyślą ? Bo tworzą system gdzie mają się jeszcze bardziej bogacić na reszcie zasłaniając się "ekologią" tylko z skąd będą brać kase jak ludzi nie będzie na nic stać ? Jeszcze jak ktoś jest cwany i kombinuje to sobie zarobi albo dorobi sobie w szarej strefie na np naprawie i sprzedaży rowerów, lecz to już chcą ukrócić wprowadzając cyfrowy pieniądz

 5. Bo to o to chodzi ,,kierownikowi" z Davon Klausowi schwabowi ,ma być skromnie i biednie,abyś był na łasce państwa!Nawet jakbyś chciał sobie dorobić to od razu jest wyższy podatek tak jest w Belgii i myślę że w innych państwach podobnie.

 6. proponuje UE i jej krajom cżłonkowskim : jeszcze więcej dodruku walut, jeszcze więcej socjalu i kretynizmów w stylu FF50, rezygnacji z atomu i węgla na hurra, zakaz pojazdów spalinowych, zakaz ogrzewania domów gazem, etc. Wtedy nam sie jeszcze bardziej "polepszy".

 7. Za mało produkujemy, a za duża konsumpcja lecz to ci na samej górze do tego doprowadzili, głównie z powodu lenistwa i maksymilizacji zysków, do tego weszły nowe technologie, które najczęściej zastepują ludzi na miejscach pracy. Także winni są politycy i szefowie największych korporacji i banków świata, którzy moim zdaniem, chcieli osiągnąć taki "sukces" od samego początku i wiedzieli że to w końcu nastąpi, znowu kosztem ludzi. Gdyby nie to, to nawet dla pani która sprząta z samego początku, by zarabiała godnie, nawet nic nie produkując.

 8. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a w Niemczech to na pewno, ja tam wolę Polskę i żyć na średnim poziomie, żeby nic nie brakowało, za dużo kasy to też nie jest dobrze, najważniejsze jest zdrowie, a kasa co tam.

 9. W USA firmy unikające podatków dostają dofinansowania od państwa, a następnie inwestują w mieszkania, zwiększając ich cenę. Tym sposobem podatnik za własne pieniądze pozbawia się możliwości posiadania mieszkania i jest skazany na wynajem.

 10. The countries of Western Europe, Germany and France lived beyond their means. It's over. But when you milked others it was ok, right? What should Poles say, poor from start to finish. We have been betrayed, robbed and are still being robbed by these Nations. your nations. You are running out of influence and connections in your colonies around the world. The problems presented in this video are funny.

 11. Marks przewidział to ponad 150 lat temu. Żadna niespodzianka. I podał lekarstwo. Ale ci najbardziej wyzyskiwani plują na niego, bo nieuki stawiają znak równości między nim a Stalinem i Leninem.

 12. O czym mówią tacy jak Klaus schwab, World Economist Forum, grupa bilderberg…? New world order i plandemonia. Wyszukaj patenty: coronavirus, psychotronic weapons, mind control, Mk ultra, psyops, DARPA, gangstalking, targeted individual, V2K

 13. Na tym polega socjotechnika strachu. Terror cywilizowanego świata. Niepewność. Ludzie pod presją strachu, mniej wymagają. W dawnych krajach bloku wschodniego stosowano metodę przepij, bo na nic innego cię nie stać. To wszystko, kieruje ludzkość do globalizacji i niewolnictwa. Nie jestem zamożny, ale mnie nie przestraszy telewizor. Tak, bo przekaziory służą do zastraszania ludzi. Wstawaj i walcz. Dziś budujesz swoją przyszłość. Swoje jutro. Pozdrawiam.

 14. z demokracji trzeba usunac "partyjnosc", ktora rodzi podzialy. polityk winien dzialac na rzecz dobra ogolu a nie tylko na rzecz tej czesci, ktora go wybrala. kilka elementow z dziedzin zycia codziennego winno byc dostepne dla wszystkich jak aborcja, energia czy zywnosc.

 15. jak to pieknie jest skonstruowane..czyt.demokracja.. oni = w garniturach za nasze pieniadze w lawach poselskich. my = nam pozostaje wyjscie na ulice jak bydlo jesli chcemy podwyzki, sprawiedliwego traktowania, i przeciw nam dzieki, ktorym maja robote (w istocie sluza nam, nie sa wladza) wysylaja sluzby z palkami i armatkami wodnymi. nie ma w tym logiki.

Schreibe einen Kommentar